wtorek, 6 listopada 2018

Objawienia Ojca Pio

Ojciec Pio - objawieniaobjawienia ojca pio
Święty Ojciec Pio
Włoski duchowny, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - Ojciec Pio. 
Człowiek, który przez całe swoje życie epatował aurą miłosierdzia i przebaczenia wobec świata i ludzi, niesamowicie charyzmatyczny i oddany swojej posłudze kapłan.

Ojciec Pio jest znany przede wszystkim ze swoich nadnaturalnych umiejętności, takich jak lewitacja czy bilokacja. Trzeba jednak wspomnieć i życie kapłana opiewało w ogromne cierpienie, gdyż jak wszyscy  wiemy, rozgłos przyniosły mu stygmaty.

Tym wpisem chciałbym skupić się na kwestii objawień, nie natomiast na samej historii zakonnika. Czytelników, którzy chcieliby poznać biografie Ojca, odsyłam do książek, których napisano bardzo dużo.

Niezwykle ciekawym jawi się fakt, że Francesco Forgione znany szerzej jako Ojciec Pio, wraz ze swoimi wizjami, bardzo wpasowuje się w dyskusję dotyczącą objawień prywatnych, gdyż będąc dzieckiem, nie opowiadał o nich komukolwiek; wydawało mu się, że objawienia są czymś naturalnym, czego doświadcza każdy człowiek.
Podczas tych - niezrozumiałych wówczas - doświadczeń, włoski święty spotykał Chrystusa, Maryję, Anioła Stróża oraz świętych. Objawienia nie zawsze miały powiązania z boskimi mocami, zakonnikowi bowiem wielokrotnie objawiał się sam Szatan.

W swoim dorosłym życiu, kapłan zawsze podkreślał różnicę między objawieniem demonicznym, a wizją, która przychodzi od Boga - jeżeli na początku objawienia człowiekowi towarzyszy uczucie skrajnego lęku, zaś na końcu jest smutek, żal i tęsknota - objawienie zesłał Najwyższy, jeżeli zaś jest odwrotnie - wizja jest efektem działania Diabła.

Objawienie Szatana

Ojciec Pio powróciwszy pewnej bezsennej nocy do konwentu Św. Elia del Panisi, doświadczył objawienia Diabła, a był to rok 1906. Kapłan udając się na pogawędkę do jednego z braci Ojca Anastasio, spostrzegł - jak relacjonował - coś przerażającego. Otóż, Pio podszedł do okna, chcąc zawołać swojego przyjaciela z sąsiedniej izby, ale nie potrafił wydobyć z siebie głosu. Na parapecie siedział monstrualnej wielkości pies, któremu  z pyska leciał dym. Padając na łóżko, kapłan usłyszał głos Bestii - 'To on, to ten!'. Wypowiedziawszy te słowa, potwór skoczył na dach i zniknął. Nie ulega wątpliwości, że była to manifestacja Złego.

Walka z Nieczystym była niezwykle trudna i przewlekła. Przykładem mogą być egzorcyzmy, które wielokrotnie przeprowadzał kapłan. Diabeł wręcz błagał Ojca, aby ten nie odbierał mu grzeszników w zamian za spokojne życie zakonnika.

„"Nie bój się cierpienia, które zsyłam na Ciebie, bo dam Ci również silę do jego przetrwania” - powiedział do mnie Pan Jezus. – „Moim pragnieniem jest, żeby twoja Dusza doznała oczyszczenia przez codzienne cierpienie. Nie bój się szatana, który będzie Cię gnębił, gdyż pozwoliłem na to, nie przejmuj się też, że świat odwróci się od Ciebie. Nikt nie może odnieść zwycięstwa nad tym, który cierpi z miłości do mojego Krzyża, bo Ja go ochronię"
fragment listu do Ojca Augustyna, rok 1913Wyżej wspomniałem, iż Ojcu Pio objawiał się także Pan Jezus. Objawienia miały charakter miłosierny, ale niosły ze sobą także i przestrogę: 'Godzina mego przyjścia, czyli sądu dla jednej trzeciej ludności jest bliska. Przy tym przyjściu będzie jednak miłosierdzie Boże a równocześnie twarda i straszna kara'.Święty Ojciec Pio wraz ze swoimi doświadczeniami objawień stanowi znakomity dowód na to, iż Kościół mimo iż boryka się z różnymi problemami, zmianami oraz reformami - nie upadł, a wręcz przeciwnie - umacnia się. Objawienia, jakich doświadczył Ojciec Pio, miały miejsce w ubiegłym wieku, natomiast wydaję mi się, że powinny być traktowane jako współczesny wyznacznik wiary, ponieważ niosą ze sobą potężny ładunek chrześcijańskiego ducha, należy czerpać z nich mądrość, która przecież spływa od samego Pana Boga.


pozostając z szacunkiem
ks. Darek

7 komentarzy:

 1. Podobno te wszystkie akcje z panem Pio to ściema
  Slyszalem że wywoływał "stygmaty" kwasem azotowym

  Pozdrawiam księdza
  Jest ksiądz jak śpiewa TLove super

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już pozostawiam ocenie samych Wiernych.

   Dziękuję za miłe słowa.
   Pan z Tobą

   Usuń
 2. Nie wierzę w to,że Bestia pod postacią psa się ukazała. Wg mnie to nieprawda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bestia może się nawet ukazać pod postacią styropianu
  Ot to przebiegłe bydle!

  OdpowiedzUsuń
 4. Albo takich małych kamyczków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słynny Monty Python się kłania. Szanuję poczucie humoru :)

   Usuń
 5. ... też lubię
  Z o. Pio jest zbyt wiele kontrowersji i wątpliwości, by był moim ulubionym świętym, ale we Włoszech jego kult jest wszechobecny.

  OdpowiedzUsuń